Dom Pérignon

/Dom Pérignon
Dom Pérignon2018-12-05T00:45:50+01:00

Ve světě nejluxusnějších francouzských šumivých vín zaujímá jedno z nejvýznamnějších postavení celosvětově známé šampaňské Dom Pérignon, pocházející z prosluněných francouzských vinic. Toto šampaňské se vyrábí už od roku 1921, a to jen z těch nejlepších ročníků z hroznů sklizených ve stejném roce.

Výrobou luxusních šampaňských vín Dom Pérignon se v současné době zabývá společnost Moët et Chandon.

Toto šampaňské, které se stalo synonymem pro luxus, je výsledkem kombinací známých odrůd Pinot Noir a Chardonnay. Lahve, ve kterých se toto šampaňské prodává, je replikou lahve pocházející z 18. století.

KOUPIT ŠAMPAŇSKÉ

Významné akce

Jedinečnost tohoto šampaňského dokazuje i to, že často bývá podáván na významných světových událostech. Například v roce 1971 objednal několik lahví prvního vinobraní Dom Pérignon Rosé 1959 íránský šáh, a to na oslavu 2500 let perské říše. Šampaňské Dom Pérignon bylo také podáváno na svatbě Lady Diany a prince Charlese v roce 1981.

Šampaňské Dom Pérignon je součástí skupiny Louis Vuitton Moët Hennessy (LVMH), tedy největšího světového podniku zaměřeného na luxusní zboží, jehož portfolio v současné době tvoří více jak 60 prestižních značek.

Šampaňské Dom Perignón je rovněž spojováno s krásnými ženami. Bylo například oblíbenou značkou Madame Pompadour, která byla milenkou francouzského krále Ludvíka XV.. Do podvědomí mnoha lidí se Dom Perignón zapsal také díky Marilyn Monroe. Svou roli zde sehrály také české krásky. Významný módní návrhář Karl Lagerfeld totiž spojil tuto značku s českou supermodelkou Evou Herzigovou.